Google wyłączyło internet*

sob, Sty 31, 2009

Internet, Webhosting

I stało się… Google dokonało sabotażu internetu! W efekcie tych dywersyjnych działań miliony na całym świecie zostały odcięte od informacji, studenci działający aktualnie w trybie S.E.S.J.A. poczuli się zagubieni i przerażeni koniecznością wycieczki (być może po raz pierwszy w życiu) do biblioteki, a pozycjonerzy… mieli chwilę wolnego.

Jak doniósł dziś TVN24, w sobotę przez kilkadziesiąt minut najpopularniejsza wyszukiwarka świata nie pozwalała przeglądać witryn internetowych! Jak można było dalej przeczytać w newsie, na zadane pytania Google odpowiadało poprawnie, ale przy każdym znalezionym linku wyświetlało informację, że witryna może być niebezpieczna dla komputera internauty. Próba wejścia w taki link kończyła się niepowodzeniem i oczom zestresowanego internauty (na pewno była to sytuacja silnie stresująca, być może niedługo pojawią się pozwy o wywołanie przez Google wcześniejszego siwienia u niektórych) wyświetlała się strona Google’a z komunikatem: „wejście na tę stronę może być niebezpieczne dla komputera”.

Dramat opisany w serwisie TVN24.pl, opatrzony jest tytułem „Google zablokowało internet”. Oczywiście można to potraktować jako zwykłą retorykę dziennikarską, dla mnie jednak o czymś ona świadczy. Dla przeciętnego zjadacza chleba Google = Internet. Chyba jesteśmy świadkami największej aneksji w historii ludzkości. ;)

* Również pozwoliłem sobie na małą histerię w tytule…

, , , , , , , ,

2 Responses to “Google wyłączyło internet*”


Trackbacks/Pingbacks

  1. Links

    […]Sites of interest we have a link to[…]…

  2. Links

    […]Sites of interest we have a link to[…]…