Hitlersutra

Hitlersutra

Seks z Hitlerem? A może figle pod pierzyną z Józefem Stalinem lub Saddamem Husajnem? Wbrew pozorom nie jest to chora wizja jakiegoś szaleńca, tylko kampania przeciwko AIDS, zorganizowana przez niemiecką fundację Regenbogen.

Spoty z dziewczyną uprawiającą seks z Hitlerem – jak podał za Reutersem TVN24 – mają być emitowane w mediach u naszych zachodnich sąsiadów. A wszystko to okraszone hasłem „AIDS to masowy morderca” i „Chroń się”. Rozgłos zapewniony, a efekt wirusowy murowany. Już teraz przeciwko kampanii protestują środowiska żydowskie, stwierdzając, że godzi ona w pamięć o Holokauście, będąc obrazą dla jego ofiar. Jakkolwiek brutalnie to zabrzmi, lepszej reklamy fundacja nie mogła sobie wymarzyć.

A czy kampania odniesie jakiś skutek? Szczerze wątpię. Od jakiegoś czasu w Polsce doświadczamy prób trafiania za pomocą coraz brutalniejszych obrazów do osób kierujących pod wpływem alkoholu. Skutecznie? Tak jak pijani kierowcy nie znikają z naszych dróg w wyniku spotów ociekających krwią, również i osoby decydujące się na działania w pozycji horyzontalnej bez jakichkolwiek zabezpieczeń nie zmienią nagle swoich przyzwyczajeń, nawet po oglądnięciu łóżkowych perypetii Hitlera.

Hitler "AIDS to masowy morderca" Stalin "AIDS to masowy morderca" Saddam "AIDS to masowy morderca"
, , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.